DEWALT DCM200DC Dust Collection Adaptor (For DCM200)
SKU: DCM200DC Category: Tags: , , , , ,
2 in stock
Description
TOOL FREE addition to the DCM200
EASILY FASTENS with the side handle or the included winged screw
COMPATIBLE with the DEWALT DWH161 20V MAX* Universal Dust Extractor
The DCM200DC Tool-Free Dust Collector Adaptor provides a dust exit port for the DCM200 20V MAX* XR® 18in Bandfile. It enables compatibility with the DEWALT DWH161 20V MAX* Universal Dust Extractor.
Includes:
(1) 18in Offset Contact Arm
Additional information
Weight 0.1 lbs
Dimensions 5.5 × 5.7 × 1.4 in